File (Field) Paths (8.x-1.0-beta8) - en to sv translation catalogue (17 entries)

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: File path
sv: Filsökväg

en: Settings
sv: Inställningar

en: All
sv: Alla

en: Active
sv: Aktiv

en: File name
sv: Filnamn

en: Fields
sv: Fält

en: Cleanup using Pathauto
sv: Upprensning genom Pathauto

en: Transliterate
sv: Omskriv

en: Retroactive update
sv: Retroaktiv uppdatering

en: File extension - original
sv: Filändelse - ursprunglig

en: Active updating
sv: Aktiv uppdatering

en: Adds improved Token based file sorting and renaming functionalities.
sv: Lägger till förbättrade funktioner åt modulen Token för att sortera filer och byta namn på dem.

en: File name without extension.
sv: Filnamn utan ändelse.

en: File name - original
sv: Filnamn - ursprunglig

en: File name without extension - original.
sv: Filnamn utan ändelse - ursprunglig.

en: File extension - original.
sv: Filändelse - ursprunglig.
