FileField Sources JSON API (8.x-1.0-beta10) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: توضیحات

en: Search
fa: جستجو

en: Label
fa: برچسب

en: ID
fa: شناسه

en: Custom
fa: سفارشی

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Apply
fa: تایید

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
fa: پوشه %directory قابل نوشتن نیست، زیرا مجوزهای صحیح را ندارد.

en: Sort
fa: مرتب‌سازی

en: Items to display
fa: آیتم‌ها برای نمایش

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
fa: فقط فایل‌های با پسوندهای زیر مجاز هستند: %files-allowed.

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: Transfer
fa: انتقال

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
fa: فایل انتخاب شده %file نمی‌تواند کپی شود، زیرا مقصد به درستی پیکربندی نشده است. که می‌تواند ناشی از مشکل مجوز فایل یا پوشه باشد. اطلاعات بیشتر در گزارشات سیستم در دسترس است.

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
fa: فایل %file نمی‌تواند کپی شود، زیرا پوشه مقصد %destination به درستی پیکربندی نشده است.

en: Media library
fa: کتابخانه رسانه
