FileField Sources JSON API (8.x-1.0-beta10) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Search
id: Pencarian

en: Custom
id: Tersuai

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Apply
id: Terapkan

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
id: Direktori %directory tidak bisa ditulisi, karena tidak memiliki konfigurasi hak akses yang benar.

en: Sort
id: Urutkan

en: Items to display
id: Butir untuk ditampilkan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
id: Hanya file dengan ekstensi berikut yang dibolehkan: %files-allowed.

en: Image style
id: Gaya gambar

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
id: File %file yang ditentukan tidak dapat disalin, karena direktori tujuan tidak terkonfigurasi dengan baik. Hal ini mungkin disebabkan oleh masalah dengan perizinan file atau direktori. Informasi lebih lanjut tersedia dalam log sistem.

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
id: Berkas %file tidak dapat disalin, karena direktori tujuan %destination tidak dikonfigurasi dengan benar.

en: Media library
id: Perpustakaan media

en: Insert selected
id: Sisipkan yang dipilih
