FileField Sources JSON API (8.x-1.0-beta10) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Type
ja: タイプ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Search
ja: 検索

en: Label
ja: ラベル

en: Custom
ja: カスタム

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Apply
ja: 適用

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
ja: パーミッションが正しく設定されていないため、ディレクトリー %directory は書き込み可能ではありません。

en: Sort
ja: 並べ替え

en: Items to display
ja: 表示件数

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
ja: 次の拡張子のファイルのみが許可されます: %files-allowed

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
ja: ご指定のファイル %file はコピー先ディレクトリーが正しく設定されていないため、コピーされませんでした。ディレクトリーパーミッションが原因かもしれません。詳しくはシステムログを参照してください。

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
ja: ファイル %file はコピーできませんでした。コピー先ディレクトリー %destination の設定が正しくありません。

en: Media library
ja: メディアライブラリー

en: Insert selected
ja: 選択したものを挿入
