FileField Sources JSON API (8.x-1.0-beta10) - en to uk translation catalogue (28 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Search
uk: Пошук

en: Label
uk: Мітка

en: Insert
uk: Вставити

en: Custom
uk: Власний

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Apply
uk: Застосувати

en: Params
uk: Параметри

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
uk: Каталог %directory закритий для запису, оскільки не має налаштованих належним чином прав доступу.

en: Sort
uk: Впорядкувати

en: Items to display
uk: Відображати елементів

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Next »
uk: Наступна »

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
uk: Можна використовувати лише файли з наступними розширеннями: %files-allowed.

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: Transfer
uk: Перенести

en: Starting transfer...
uk: Початок перенесення…

en: « Prev
uk: « Попередня

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
uk: Неможливо скопіювати зазначений файл %file оскільки каталог призначення неправильно налаштований. Ця проблема може бути пов’язана з правами доступу файла чи каталогу. Додаткову інформацію можна знайти в системному журналі.

en: No results.
uk: Безрезультатно.

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
uk: Файл %file неможливо скопіювати, оскільки каталог призначення %destination неналежно налаштований.

en: The file could not be transferred because the temporary directory is not writable.
uk: Файл не може бути перенесений бо тимчасовий каталог закритий на запис.

en: Media library
uk: Медіатека

en: Insert selected
uk: Вибрана вставка
