FileField Sources JSON API (8.x-1.0-beta11) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Search
hi: खोज

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Apply
hi: लागू करें

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
hi: %directory निर्देशिका लिखने योग्य नहीं है, क्योंकि इसके लिए सही अनुमति सेट नहीं है.

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: The specified file %name could not be uploaded.
hi: निर्देशित फाइल %name को अपलोड नहीं किया जा सका

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
hi: केवल निम्नलिखित विस्तार की फ़ाइलों को ही अनुमति दी हैं : %files-allowed.

en: Image style
hi: छवि शैली

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
hi: निर्दिष्ट %file फाइल की प्रतिलिपि नहीं बनाई जा सकी क्योंकि गंतव्य निर्देशिका ठीक से कॉन्फ़िगर नहीं है. यह फ़ाइल या निर्देशिका अनुमति के साथ समस्या के कारण हो सकता है. अधिक जानकारी प्रणाली(सिस्टम) लॉग में उपलब्ध है |

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
hi: फ़ाइल प्रतिलिपि नहीं की जा सकी क्योंकि गंतव्य निर्देशिका ठीक से कॉन्फ़िगर नहीं है.
