FileField Sources JSON API (8.x-1.0-beta4) - en to ar translation catalogue (19 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Type
ar: النوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Search
ar: بحث

en: Label
ar: التسمية

en: Insert
ar: أدرج

en: ID
ar: المعرف ID

en: Custom
ar: مخصص

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Apply
ar: تطبيق

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
ar: الدليل %directory لا يمكن الكتابة فيه؛ إذ ليست له الصلاحيات الصحيحة.

en: Items to display
ar: عناصر للعرض

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
ar: يُسمح بالملفات التي تحمل هذه الامتدادات فقط: %files-allowed.

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
ar: تعذر نسخ الملف المحدد %file لأن دليل الوجهة غير معد بشكل صحيح.قد يكون هذا بسبب مشكل في الأذونات على الملف أو الدليل. المزيد من المعلومات متوفرة في سجل النظام.

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
ar: تعذر نسخ الملف %file لأن دليل الوجهة %destination غير معد بشكل صحيح.
