FileField Sources JSON API (8.x-1.0-beta4) - en to ru translation catalogue (25 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Delete
ru: Удалить

en: Type
ru: Тип

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Search
ru: Поиск

en: Label
ru: Метка

en: Insert
ru: Вставить

en: Custom
ru: Собственная

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Apply
ru: Применить

en: Params
ru: Параметры

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
ru: Каталог %directory закрыт для записи, поскольку не имеет корректно установленных прав доступа.

en: Sort
ru: Сортировка

en: Items to display
ru: Элементов для отображения

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Next »
ru: Следующий »

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
ru: Прикреплять можно только файлы с расширениями: %files-allowed.

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: Transfer
ru: Передать

en: « Prev
ru: « Предыдущий

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
ru: Указанный файл %file не может быть скопирован из-за неправильных настроек каталога назначения. Это может быть связано с правами на файл или каталог. Более подробная информация находится в системном журнале.

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
ru: Файл %file не может быть скопирован из-за неправильных настроек каталога назначения %destination.

en: Media library
ru: Медиа-библиотека

en: Insert selected
ru: Вставить выбранное
