FileField Sources JSON API (8.x-1.0-beta4) - en to sv translation catalogue (29 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Delete
sv: Radera

en: Type
sv: Typ

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Search
sv: Sök

en: Label
sv: Etikett

en: Insert
sv: Infoga

en: Custom
sv: Anpassad

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Apply
sv: Applicera

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
sv: Katalogen %directory är skrivskyddad på grund av att den inte har korrekta behörigheter inställda.

en: Sort
sv: Sortera

en: Items to display
sv: Inlägg att visa

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Next »
sv: Nästa »

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
sv: Endast filer med följande filändelser tillåts: %files-allowed.

en: Image style
sv: Stilmall för bild

en: Alt
sv: Alternativ

en: Transfer
sv: Överför

en: Starting transfer...
sv: Påbörjar överföring...

en: The remote URL must be a file and have an extension.
sv: URL:en måste vara en fil och ha en filändelse.

en: The remote file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
sv: Filen är %filesize vilket överskrider den största filstorleken  på %maxsize.

en: « Prev
sv: « Föregående

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
sv: Den angivna filen %file kunde inte kopieras eftersom målkatalogen är felaktigt konfigurerad. Detta kan orsakas av problem med fil- eller katalogbehörigheterna. Mer information finns tillgänglig i systemloggen.

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
sv: Filen %file kunde inte kopieras eftersom målkatalogen %destination är felaktigt konfigurerad.

en: The file could not be transferred because the temporary directory is not writable.
sv: Filen kunde inte överföras eftersom den tillfälliga katalogen inte är skrivbar.

en: Media library
sv: Mediabibliotek

en: Insert selected
sv: Infoga vald
