FileField Sources JSON API (8.x-1.0-beta7) - en to da translation catalogue (25 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Search
da: Søg

en: Label
da: Etiket

en: Insert
da: Indsæt

en: Custom
da: Tilpasset

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Apply
da: Udfør

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
da: Der kan ikke skrives til mappen %directory fordi tilladelserne er forkerte.

en: Sort
da: Sortér

en: Items to display
da: Antal elementer

en: Machine name
da: Internt navn

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
da: Kun filer med følgende endelser er tilladt: %files-allowed.

en: Image style
da: Billedformat

en: Transfer
da: Overfør

en: Starting transfer...
da: Starter overførsel...

en: The remote URL must be a file and have an extension.
da: Web-kildens URL skal være en fil med en type-endelse.

en: The remote file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
da: Web-kildens filstørrelse er %filesize og overstiger den maksimale størrelse på %maxsize.

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
da: Filen %file kunne ikke kopieres fordi destinationsmappen ikke er korrekt indstillet. Det kan skyldes et problem med fil- eller mappetilladelserne. Mere information er tilgængelig i system-loggen.

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
da: Filen %file kunne ikke kopieres fordi destinationsmappen %destination ikke er korrekt indstillet.

en: The file could not be transferred because the temporary directory is not writable.
da: Filen kunne ikke overføres, da den midlertidige mappe ikke er skrivbar.

en: Media library
da: Medie bibliotek

en: Insert selected
da: Indsæt det valgte
