FileField Sources JSON API (8.x-1.0-beta8) - en to el translation catalogue (17 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Type
el: Τύπος

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Label
el: Ετικέτα

en: Insert
el: Εισαγωγή

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Are you sure you want to delete %name?
el: Είστε σίγουρος πως θέλετε να διαγράψετε το %name;

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
el: Ο κατάλογος %directory δεν είναι εγγράψιμος, επειδή δεν έχει τα σωστά δικαιώματα πρόσβασης.

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
el: Μόνο αρχεία με τις ακόλουθες επεκτάσεις επιτρέπονται: %files-allowed.

en: Image style
el: Στυλ εικόνας

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
el: Το καθορισμένο αρχείο %file δεν ήταν δυνατό να αντιγραφεί, γιατί ο κατάλογος προορισμού δεν έχει διευθετηθεί σωστά. Αυτό μπορεί να προκαλείται από πρόβλημα με τα δικαιώματα αρχείων ή καταλόγων. Περισσότερες πληροφορίες υπάρχουν στο ημερολόγιο συστήματος.

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
el: Το αρχείο %file δεν μπορούσε να αντιγραφεί, επειδή ο κατάλογος προορισμού %destination δεν έχει ρυθμιστεί σωστά.
