FileField Sources JSON API (8.x-1.0-beta8) - en to et translation catalogue (21 entries)

en: Title
et: Pealkiri

en: Delete
et: Kustuta

en: Type
et: Liik

en: Cancel
et: Tühista

en: Description
et: Kirjeldus

en: Search
et: Otsing

en: Label
et: Nimetus

en: Insert
et: Sisesta

en: Custom
et: Kohandatud

en: Are you sure you want to delete %name?
et: Oled sa kindel, et soovid kustutada %name?

en: Apply
et: Rakenda

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
et: Kataloogi %directory ei saa kirjutada, kuna kataloogile ei ole määratud korrektseid ligipääsuõigusi.

en: Sort
et: Järjesta

en: Items to display
et: Kuvatavate kirjete arv

en: Machine name
et: Süsteemne nimetus

en: Next »
et: Järgmine »

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
et: Lubatud on ainult failid järgmiste laienditega: %files-allowed.

en: Image style
et: Pildi stiil

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
et: Määratud faili %file polnud võimalik kopeerida, kuna sihtkataloog ei ole õigesti seadistatud. Seda võivad põhjustada väärad faili- kataloogiõigused. Täpsem info on süsteemi logis.

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
et: Faili %file polnud võimalik kopeerida, kuna sihtkataloog %destination pole õigesti seadistatud.

en: Media library
et: Meediakogu
