FileField Sources JSON API (8.x-1.0-beta8) - en to sl translation catalogue (11 entries)

en: Title
sl: Naslov

en: Delete
sl: Izbriši

en: Type
sl: Tip

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Description
sl: Opis

en: Search
sl: Išči

en: Label
sl: Oznaka

en: Custom
sl: Prilagojeno

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
sl: Mapa %directory ni zapisljiva, ker na tej mapi niso nastavljena ustrezna dovoljenja.

en: Machine name
sl: Strojno ime

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
sl: Dovoljene so samo datoteke z naslednjimi končnicami: %files-allowed.
