FileField Sources JSON API (8.x-1.0-beta9) - en to tr translation catalogue (22 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Type
tr: Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Search
tr: Ara

en: Label
tr: Etiket

en: Insert
tr: Ekle

en: Custom
tr: Özel

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Apply
tr: Uygula

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
tr: %directory dizini yazılabilir değil, çünkü yazma izinleri doğru ayarlanmamış.

en: Sort
tr: Sırala

en: Items to display
tr: Gösterilecek öğeler

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Next »
tr: Sonraki »

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
tr: İzin verilen dosya türleri: %files-allowed.

en: Image style
tr: Resim stili

en: « Prev
tr: « Önceki

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
tr: Belirtilen %file dosya kopyalanamadı, hedef dizin gerekli şekilde yapılandırılmamış. Bu dosya ya da dizin izinleri ile ilgili bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Daha fazla bilgi için sistem günlüğüne bakabilirsiniz.

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
tr: %file dosyası kopyalanamadı. Çünkü hedef dizin %destination doğru bir biçimde yapılandırılmamış.

en: Insert selected
tr: Seçilenleri ekle
