FileField Sources JSON API (8.x-1.0-beta11) - en to nl translation catalogue (24 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Search
nl: Zoeken

en: Insert
nl: Invoegen

en: Custom
nl: Aangepast

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Apply
nl: Toepassen

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
nl: De map %directory is niet schrijfbaar omdat de juiste toegangsrechten ontbreken.

en: Sort
nl: Sorteren

en: Items to display
nl: Weer te geven items

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Next »
nl: Volgende »

en: The specified file %name could not be uploaded.
nl: Het bestand %name kon niet worden geüpload.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
nl: Uitsluitend bestanden met de volgende extensies zijn toegelaten: %files-allowed.

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: Transfer
nl: Overdracht

en: Starting transfer...
nl: Overdracht starten...

en: « Prev
nl: « Vorige

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
nl: Het bestand %file kon niet worden gekopieerd, omdat de bestemmingsmap niet goed ingesteld is. Dit kan door een probleem met de toegangsrechten komen. Zie het logboek voor meer informatie.

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
nl: Het bestand %file kon niet worden gekopieerd omdat de bestemmingsmap %destination niet correct ingesteld is.

en: Media library
nl: Media-bibliotheek

en: Insert selected
nl: Geselecteerde invoegen
