File Hash (3.2.2) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Cancel
id: Batal

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Size
id: Ukuran

en: Text
id: Teks

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Attachment
id: Lampiran

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Options
id: Opsi

en: Off
id: Matikan

en: Ok
id: Oke

en: Please wait...
id: Mohon tunggu...

en: Not enabled
id: Tidak aktif

en: MIME type
id: Jenis MIME

en: exposed
id: terekspos

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
id: %type: @message dalam %function (baris %line dari %file).

en: Replace the file name by its description when available
id: Ganti nama file dengan deskripsinya jika tersedia
