File Log (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: Type
de: Typ

en: Logging
de: Protokollierung

en: Date
de: Datum

en: Daily
de: Täglich

en: Weekly
de: Wöchentlich

en: Monthly
de: Monatlich

en: Schedule
de: Geplante Vorgänge

en: User
de: Benutzer

en: Never
de: Nie

en: Location
de: Standort

en: Rotation
de: Drehung

en: Level
de: Ebene

en: IP
de: IP-Adresse

en: Threshold
de: Grenzwert

en: Context
de: Kontext

en: About
de: Über

en: Log messages
de: Protokollnachrichten

en: Message format
de: Nachrichtenformat

en: The severity of the log message.
de: Der Schweregrad der Protokollmeldung.
