FilePond js Drag & Drop Image Uploader (1.0.0-alpha2) - en to da translation catalogue (19 entries)

en: Submit
da: Indsend

en: Description
da: Beskrivelse

en: Settings
da: Indstillinger

en: Number of columns
da: Antal kolonner

en: Display options
da: Indstillinger for visning

en: Allowed file extensions
da: Tilladte filendelse

en: No files were uploaded.
da: Ingen filer blev uploadet.

en: Upload Image
da: Upload billede

en: Columns
da: Kolonner

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Crop
da: Beskær

en: Allowed extensions
da: Tilladte udvidelser

en: Submit button text
da: Tekst på indsend-knap

en: Processing...
da: Behandler...

en: Maximum file size
da: Maksimal filstørrelse

en: Preview image style
da: Vis eksempel på format

en: None (original image)
da: Ingen (originalt billede)

en: Media type
da: Medie type

en: Add file | Add files
da[0]: Tilføj fil
da[1]: Tilføj felt
