FilePond js Drag & Drop Image Uploader (1.0.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Submit
fr: Soumettre

en: Test
fr: Tester

en: Settings
fr: Paramètres

en: Number of columns
fr: Nombre de colonnes

en: Display options
fr: Options d'affichage

en: Media
fr: Média

en: MB
fr: Mo

en: Allowed file extensions
fr: Extensions de fichier autorisées

en: No files were uploaded.
fr: Aucun fichier n'a été transféré.

en: Chunk size
fr: Taille du morceau

en: Upload Image
fr: Transférer une image

en: Upload Images
fr: Transférer les images

en: Columns
fr: Colonnes

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Crop
fr: Recadrer

en: Allowed extensions
fr: Extensions autorisées

en: Submit button text
fr: Texte du bouton de soumission

en: No file was uploaded.
fr: Aucun fichier n'a été transféré.

en: Processing...
fr: En cours de traitement...

en: Max width
fr: Largeur maximale

en: Maximum file size
fr: Taille maximum de fichier

en: Description text
fr: Texte de description

en: Preview image style
fr: Aperçu du style d'image

en: Upload files
fr: Transférer des fichiers

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Media type
fr: Type de média

en: Upload location
fr: Transférer l'emplacement

en: A maximum of @count files can be uploaded.
fr: Un maximum de @count fichiers peuvent être transférés.

en: Add file | Add files
fr[0]: Ajouter un fichier
fr[1]: Ajouter des fichiers

en: Inherit settings from the media type
fr: Hériter des paramètres du type de media.
