FilePond js Drag & Drop Image Uploader (1.0.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Submit
hi: जमा करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Test
hi: परीक्षण

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Number of columns
hi: स्तंभों की संख्या

en: N/A
hi: एन / ए

en: Display options
hi: प्रदर्शन विकल्प

en: Media
hi: मीडिया

en: MB
hi: मेगा बाईट

en: Allowed file extensions
hi: अनुमत फ़ाइल एक्सटेंशन

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: None (original image)
hi: कोई (मूल छवि) नहीं
