FilePond js Drag & Drop Image Uploader (1.0.0-alpha2) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Submit
id: Kirim

en: Description
id: Deskripsi

en: Test
id: uji

en: Settings
id: Pengaturan

en: Number of columns
id: Jumlah kolom

en: N/A
id: T/T

en: Display options
id: Opsi tampilan

en: Allowed file extensions
id: Ekstensi berkas yang diperbolehkan

en: Columns
id: Kolom

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Crop
id: Pangkas

en: Allowed extensions
id: Ekstensi diperbolehkan

en: Submit button text
id: Teks tombol kirim

en: Processing...
id: Memproses...

en: Maximum file size
id: Ukuran berkas maksimum

en: Preview image style
id: Pratinjau gaya gambar

en: None (original image)
id: Tidak ada (gambar asli)

en: Media type
id: Jenis media
