FilePond js Drag & Drop Image Uploader (1.0.0-alpha2) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Submit
it: Invia

en: Description
it: Descrizione

en: Settings
it: Impostazioni

en: Number of columns
it: Numero di colonne

en: N/A
it: N/D

en: Display options
it: Opzioni di visualizzazione

en: Allowed file extensions
it: Estensioni file consentite

en: No files were uploaded.
it: Nessun file è stato caricato.

en: Chunk size
it: Dimensione di un blocco

en: Upload Images
it: Carica immagini

en: Columns
it: Colonne

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Crop
it: Ritaglia

en: Allowed extensions
it: Estensioni consentite

en: Submit button text
it: Testo del bottone invia

en: Processing...
it: In elaborazione...

en: Max width
it: Larghezza massima

en: Maximum file size
it: Dimensione massima del file

en: Preview image style
it: Anteprima stile immagine

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)
