FilePond js Drag & Drop Image Uploader (1.0.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (23 entries)

en: Submit
ja: 送信

en: Description
ja: 説明

en: Test
ja: テスト

en: Settings
ja: 設定

en: Number of columns
ja: カラム数

en: Display options
ja: ディスプレイオプション

en: Media
ja: メディア

en: Allowed file extensions
ja: 許可されている拡張子

en: Upload Image
ja: 画像アップロード

en: Columns
ja: カラム

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Crop
ja: トリミング

en: Allowed extensions
ja: 許可された拡張機能

en: Submit button text
ja: 送信ボタンのテキスト

en: No file was uploaded.
ja: ファイルがアップロードされませんでした。

en: Max width
ja: 最大の幅

en: Maximum file size
ja: 最大ファイルサイズ

en: Preview image style
ja: 画像スタイルのプレビュー

en: Upload files
ja: ファイルをアップロードする

en: None (original image)
ja: なし（オリジナル画像）

en: Media type
ja: メディアタイプ

en: A maximum of @count files can be uploaded.
ja: 最大 @count 個のファイルをアップロード可能です。

en: Add file | Add files
ja[0]: ファイルを追加
ja[1]: ファイルを追加
