FilePond js Drag & Drop Image Uploader (1.0.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (27 entries)

en: Submit
nl: Indienen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Settings
nl: Instellingen

en: Number of columns
nl: Aantal kolommen

en: N/A
nl: n.v.t.

en: Display options
nl: Weergave-opties

en: Allowed file extensions
nl: Toegestane bestandsextensies

en: No files were uploaded.
nl: Er werden geen bestanden geüpload.

en: Chunk size
nl: Stukgrootte

en: Upload Images
nl: Afbeeldingen uploaden

en: Columns
nl: Kolommen

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Crop
nl: Bijsnijden

en: Allowed extensions
nl: Toegelaten extensies

en: Submit button text
nl: Tekst voor verzendknop

en: Processing...
nl: Bezig...

en: Max width
nl: Maximale breedte

en: Maximum file size
nl: Maximale bestandsgrootte

en: Preview image style
nl: Voorbeeld van afbeeldingsstijl weergeven

en: Upload files
nl: Bestanden uploaden

en: None (original image)
nl: Geen (originele afbeelding)

en: Media type
nl: Mediatype

en: Upload location
nl: Upload-locatie

en: Maximum size of files
nl: Maximale bestandsgrootte

en: Automatically submit selection
nl: Selectie automatisch indienen

en: A maximum of @count files can be uploaded.
nl: Er kunnen maximaal @count bestanden worden geüpload.

en: Add file | Add files
nl[0]: Bestand toevoegen
nl[1]: Bestanden toevoegen
