FilePond js Drag & Drop Image Uploader (1.0.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: Submit
pt: Enviar

en: Description
pt: Descrição

en: Test
pt: Teste

en: Settings
pt: Configurações

en: Number of columns
pt: Número de colunas

en: N/A
pt: N/D

en: Display options
pt: Mostrar opções

en: Media
pt: Mídia

en: Allowed file extensions
pt: Extensões de arquivo permitidas

en: No files were uploaded.
pt: Nenhum arquivo foi enviado.

en: Upload Image
pt: Enviar imagem

en: Upload Images
pt: Enviar Imagens

en: Columns
pt: Colunas

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Crop
pt: Recortar

en: Allowed extensions
pt: Extensões permitidas

en: Submit button text
pt: Texto do botão Enviar

en: Processing...
pt: Processando...

en: Max width
pt: Largura máxima

en: Maximum file size
pt: Tamanho máximo do arquivo

en: Preview image style
pt: Visualizar estilo da imagem

en: Upload files
pt: Carregar arquivos

en: None (original image)
pt: Nenhum (imagem original)

en: Media type
pt: Tipo de mídia

en: Upload location
pt: Localização do arquivo carregado

en: Automatically submit selection
pt: Enviar automaticamente a seleção

en: A maximum of @count files can be uploaded.
pt: Um máximo de @count arquivos podem ser carregados.

en: Add file | Add files
pt[0]: Adicionar arquivo
pt[1]: Adicionar arquivos
