FilePond js Drag & Drop Image Uploader (1.0.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (19 entries)

en: Submit
tr: Gönder

en: Description
tr: Açıklama

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Number of columns
tr: Sütun sayısı

en: Display options
tr: Gösterim seçenekleri

en: Media
tr: Medya

en: Allowed file extensions
tr: İzin verilen dosya uzantıları

en: Chunk size
tr: Paket (chunk) boyutu

en: Upload Image
tr: Resim yükle

en: Columns
tr: Sütunlar

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Crop
tr: Kırp

en: Submit button text
tr: Gönder Düğmesi Metni

en: Processing...
tr: İşleniyor...

en: Maximum file size
tr: Dosya boyutu üst sınırı

en: Preview image style
tr: Resim stilini önizle

en: None (original image)
tr: Hiçbiri (özgün resim)

en: Media type
tr: Medya tipi

en: Add file | Add files
tr[0]: Dosya ekle
tr[1]: Dosya ekle
