FilePond js Drag & Drop Image Uploader (1.0.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (31 entries)

en: Submit
uk: Надіслати

en: Description
uk: Опис

en: Test
uk: Тест

en: Settings
uk: Налаштування

en: Number of columns
uk: Кількість стовпців

en: N/A
uk: Н/Д

en: Display options
uk: Опції відображення

en: Media
uk: Медіа

en: MB
uk: MБ

en: Allowed file extensions
uk: Дозволені розширення файлів

en: No files were uploaded.
uk: Файли не були завантажені.

en: Chunk size
uk: Припустимий розмір

en: Upload Image
uk: Завантажити зображення

en: Upload Images
uk: Завантаження зображень

en: Columns
uk: Колонки

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Crop
uk: Кадрування

en: Allowed extensions
uk: Припустимі розширення

en: Submit button text
uk: Текст кнопки надсилання

en: No file was uploaded.
uk: Жодного файла не було відвантажено.

en: Processing...
uk: Працюю...

en: Max width
uk: Максимальна ширина

en: Maximum file size
uk: Максимальний розмір файла

en: Preview image style
uk: Стиль ескізу зображення

en: Upload files
uk: Відвантажити файли

en: None (original image)
uk: Немає (оригінальне зображення)

en: Media type
uk: Тип носія

en: Benchmark
uk: Продуктивність

en: Fit
uk: Підігнати

en: A maximum of @count files can be uploaded.
uk: Максимальне число файлів для викладання - @count.

en: Add file | Add files
uk[0]: Додати файл
uk[1]: Додати файли
uk[2]: Додати файли
