FilePond js Drag & Drop Image Uploader (1.0.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Submit
fa: ثبت

en: Description
fa: توضیحات

en: Test
fa: آزمایش

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Number of columns
fa: تعداد ستون‌ها

en: Default settings
fa: تنظیمات پیش‌فرض

en: N/A
fa: هیچ

en: Display options
fa: گزینه‌های نمایش

en: Media
fa: رسانه

en: MB
fa: مگابایت

en: Allowed file extensions
fa: پسوندهای فایل مجاز

en: Upload Image
fa: بارگذاری تصویر

en: Columns
fa: ستون‌ها

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Crop
fa: برش

en: Preview image style
fa: پیش‌نمایش سبک تصویر

en: None (original image)
fa: هیچ (تصویر اصلی)
