FilePond js Drag & Drop Image Uploader (1.0.0-alpha4) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Submit
pt: Enviar

en: Description
pt: Descrição

en: Test
pt: Testar

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Settings
pt: Definições

en: Number of columns
pt: Número de colunas

en: Default settings
pt: Opções predefinidas

en: N/A
pt: N/D

en: Display options
pt: Opções de exibição

en: seconds
pt: segundos

en: Allowed file extensions
pt: Extensões de ficheiro permitidas

en: Upload Image
pt: Carregar Imagem

en: Columns
pt: Colunas

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: Crop
pt: Recortar

en: Submit button text
pt: Texto do botão enviar

en: Processing...
pt: Em processamento...

en: Maximum file size
pt: Tamanho máximo do ficheiro

en: Preview image style
pt: Pré-visualizar o estilo de imagem

en: Upload files
pt: Carregar ficheiros

en: None (original image)
pt: Nenhuma (imagem original)

en: Create media
pt: Criar media

en: Media type
pt: Tipo de media

en: A maximum of @count files can be uploaded.
pt: Um máximo de @count ficheiros podem ser carregados.

en: Add file | Add files
pt[0]: Adicionar ficheiro
pt[1]: Adicionar ficheiros
