FilePond js Drag & Drop Image Uploader (1.0.0-alpha4) - en to ru translation catalogue (37 entries)

en: Submit
ru: Отправить

en: Description
ru: Описание

en: Test
ru: Тест

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Settings
ru: Настройки

en: Number of columns
ru: Количество столбцов

en: Default settings
ru: Настройки по умолчанию

en: N/A
ru: Н/Д

en: Display options
ru: Настройки отображения

en: Media
ru: Мультимедиа

en: seconds
ru: секунд

en: MB
ru: МБ

en: Allowed file extensions
ru: Допустимые расширения файлов

en: No files were uploaded.
ru: Файлы не были закачаны.

en: Chunk size
ru: Размер порции

en: Upload Image
ru: Загрузить изображение

en: Upload Images
ru: Загрузка изображений

en: Columns
ru: Колонки

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Crop
ru: Обрезка

en: Submit button text
ru: Текст кнопки отправки

en: No file was uploaded.
ru: Нет загруженных файлов

en: Processing...
ru: Обработка...

en: Max width
ru: Максимальная ширина

en: Maximum file size
ru: Максимальный размер файла

en: Description text
ru: Текст Description

en: Preview image style
ru: Стиль изображения при предпросмотре

en: Flood control
ru: Флуд контроль

en: Upload files
ru: Загрузить файлы

en: None (original image)
ru: Нет (оригинальное изображение)

en: Uploader
ru: Загрузчик

en: Create media
ru: Создание медиа

en: Media type
ru: Тип медиа

en: Crop type
ru: Тип обрезки

en: Crop preview image style
ru: Стиль изображения предварительного просмотра обрезки

en: A maximum of @count files can be uploaded.
ru: Максимум @count файлов могут быть загружены.

en: Add file | Add files
ru[0]: Добавить файл
ru[1]: Добавить файлы
ru[2]: Добавить файлы
