FilePond js Drag & Drop Image Uploader (1.0.0-alpha3) - en to oc translation catalogue (15 entries)

en: Submit
oc: Sometre

en: Description
oc: Descripcion

en: Test
oc: Testar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Number of columns
oc: Nombre de colomnas

en: Default settings
oc: Paramètres per defaut

en: Media
oc: Mèdia

en: MB
oc: Mo

en: Allowed file extensions
oc: Extensions de fichièr permeses

en: Columns
oc: Colomnas

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Crop
oc: Requadrar

en: Submit button text
oc: Tèxte del boton de somission

en: Preview image style
oc: Estil de la previsualizacion de l'imatge

en: None (original image)
oc: Pas cap (imatge original)
