Files and Folders (2.0.0) - en to uk translation catalogue (78 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Private
uk: Приватне

en: Groups
uk: Групи

en: Type
uk: Тип

en: List
uk: Список

en: Actions
uk: Дії

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Subscribe
uk: Підписатися

en: Public
uk: Загально-доступний

en: Download
uk: Завантаження

en: File
uk: Файл

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Size
uk: Розмір

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Image
uk: Зображення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Move
uk: Перенесення

en: Small
uk: Мале

en: Large
uk: Велике

en: Audio
uk: Звук

en: File Size
uk: Розмір файла

en: Upload
uk: Викласти

en: Options
uk: Опції

en: Create
uk: Створити

en: Folder created successfully.
uk: Папка успішно створена.

en: Custom
uk: Власний

en: Visibility
uk: Видимість

en: Thumbnail
uk: Мініатюра

en: Medium
uk: Середній

en: Desc
uk: Спад

en:  bytes
uk:  байтів

en: Users
uk: Користувачі

en: Notifications
uk: Сповіщення

en: Folders
uk: Теки

en: Folder
uk: Тека

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Shared
uk: Спільне

en: Root
uk: Корінь

en: icon
uk: значок

en: Video
uk: Відео

en: Confirm Deletion
uk: Підтвердіть видалення

en: Teams
uk: Команди

en: Document
uk: Документ

en: Upload File
uk: Відвантажити файл

en: Apply
uk: Застосувати

en: Uploading...
uk: Завантажується....

en: Allowed Roles
uk: Дозволені ролі

en: File Name
uk: Назва файлу

en: Offset
uk: Зміщення

en: About
uk: Про модуль

en: Restricted
uk: Обмежено

en: No items found.
uk: Нічого не знайдено.

en: Presentation
uk: Вигляд

en: Folder Name
uk: Назва теки

en: File uploaded successfully.
uk: Вивантаження файлу успішне.

en: Create Folder
uk: Створити теку

en: Do not send notifications for this update.
uk: Не відправляти сповіщення про це оновлення.

en: File Type
uk: Тип файлу

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Spreadsheet
uk: Таблиця

en: The size of the file in bytes.
uk: Розмір файла в байтах.

en: Create New Folder
uk: Створити нову теку

en: Edit @type
uk: Редагувати @type

en: File System
uk: Файлова система

en: Search...
uk: Пошук...

en: Parent Folder
uk: Батьківська тека

en: Asc
uk: Зрост

en: Choose some options
uk: Оберіть деякі варіанти

en: Content Visibility
uk: Видимість матеріалів

en: Show Details
uk: Показати подробиці

en: Add Files
uk: Додати файли

en: Change Layout
uk: Змінити макет
