FillPDF (5.0.0-alpha5) - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: Prefix
ja: 接頭語

en: Suffix
ja: 接尾語

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: - None -
ja: - なし -

en: Settings
ja: 設定

en: Import
ja: インポート

en: Save
ja: 保存

en: Download PDF
ja: PDFをダウンロード

en: Create
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Block
ja: ブロック

en: Location
ja: 場所

en: Desc
ja: 降順

en: Other
ja: その他

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Duplicate
ja: 複製

en: Apply
ja: 適用

en: Mapping
ja: マッピング

en: Export configuration
ja: 構成をエクスポート

en: Administrative title
ja: 管理用タイトル

en: Public files
ja: パブリックファイル

en: Asc
ja: 昇順

en: Import configuration
ja: 構成をインポート

en: Master
ja: マスター

en: Destination path
ja: 保存先のパス

[ctx: Entity type group]
en: Content
ja: コンテンツ

en: Duplicate of @label
ja: @labelの複製
