FillPDF (8.x-4.4) - en to hu translation catalogue (36 entries)

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Utótag

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Download PDF
hu: PDF letöltése

en: ID
hu: Azonosító

en: Upload
hu: Feltöltés

en: All
hu: Mind

en: Block
hu: Blokk

en: Location
hu: Helyszín

en: API Key
hu: API-kulcs

en: Desc
hu: Csökk

en: Other
hu: Egyéb

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Tokens
hu: Vezérjelek

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Add field
hu: Mező hozzáadása

en: Mapping
hu: Leképzés

en: Additional settings
hu: További beállítások

en: Export configuration
hu: Konfiguráció exportálása

en: Administrative title
hu: Adminisztratív cím

en: Administrative description
hu: Adminisztratív leírás

en: Private files
hu: Rejtett fájlok

en: Public files
hu: Nyilvános fájlok

en: documentation
hu: dokumentáció

en: Asc
hu: Növ

en: Import configuration
hu: Konfiguráció importálása

en: Master
hu: Mester

en: Use HTTPS
hu: HTTPS használata

en: Do not use HTTPS
hu: Ne használjon HTTPS-t

en: Enter a title for this mapping configuration. This will be used for deciding the filename of your PDF. <strong>This field supports tokens.</strong>
hu: Ennek a leképzés-beállításnak a címe, ami alapján a PDF-fájlok el lesznek döntve. <em>Ez a mező támogatja a vezérjeleket.</em>

en: Operations: Export
hu: Műveletek: Exportálás

en: Operations: Import
hu: Műveletek: importálás
