FillPDF (8.x-4.8) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: Prefix
pt: Prefixo

en: Suffix
pt: Sufixo

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Settings
pt: Configurações

en: Import
pt: Importar

en: Save
pt: Salvar

en: Download PDF
pt: Baixar PDF

en: Create
pt: Criar

en: All
pt: Tudo

en: Block
pt: Bloco

en: Location
pt: Localização

en: API Key
pt: Chave de API

en: Desc
pt: Decrescente

en: Other
pt: Outros

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Duplicate
pt: Duplicar

en: Apply
pt: Aplicar

en: Mapping
pt: Mapeamento

en: Export configuration
pt: Exportar configuração

en: Administrative title
pt: Título administrativo

en: Public files
pt: Arquivos públicos

en: Asc
pt: Ascendente

en: Import configuration
pt: Importar configuração

en: Master
pt: Principal

[ctx: Entity type group]
en: Content
pt: Conteúdo

en: Duplicate of @label
pt: Duplicado de @label
