Finders (1.0.0-alpha5) - en to eu translation catalogue (15 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Type
eu: Mota

en: Author
eu: Egilea

en: Description
eu: Azalpena

en: Edit
eu: Editatu

en: Search
eu: Bilatu

en: Weight
eu: Pisua

en: Name
eu: Izena

en: View
eu: Bista

en: ID
eu: IDa

en: Authored on
eu: Noiz egina:

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: Entity type
eu: Entitate mota
