Finders (1.0.0-alpha5) - en to oc translation catalogue (16 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Delete
oc: Suprimir

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Description
oc: Descripcion

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: Weight
oc: Pes

en: Name
oc: Nom

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Changed
oc: Modificat

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Primary
oc: Primaire
