Finders (1.0.0-alpha5) - en to os translation catalogue (10 entries)

en: Title
os: Сæр

en: Delete
os: Аппар

en: Type
os: Тип

en: Author
os: Автор

en: Description
os: Афыст

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Search
os: Агуырд

en: Weight
os: Уæз

en: Name
os: Ном

en: View
os: Фенд
