Firebase UI (1.0.4) - en to gd translation catalogue (7 entries)

en: Title
gd: Tiotal

en: Status
gd: Staid

en: Type
gd: Seòrsa

en: Actions
gd: Gnìomhan

en: Message
gd: Teachdaireachd

en: Created
gd: Air a chruthachadh

en: Active
gd: Gnìomhach
