Firma (1.1.22) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: core
id: inti

en: Search
id: Pencarian

en: Help
id: Bantuan

en: Page title
id: Judul halaman

en: Left sidebar
id: Bilah sisi kiri

en: Right sidebar
id: Bilah sisi kanan

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Scale
id: Skala

en: Content Bottom
id: Konten bawah

en: Fade
id: Redup

en: Tabs
id: Tab

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Footer menu
id: Menu footer

en: Site branding
id: Pencitraan situs

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer

en: User account menu
id: Menu akun pengguna
