Firma (1.1.23) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Search
it: Cerca

en: Help
it: Aiuto

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Left sidebar
it: Barra laterale sinistra

en: Right sidebar
it: Barra laterale destra

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Scale
it: Scala

en: Fade
it: Dissolvenza

en: Tabs
it: Schede

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Site branding
it: Branding del sito

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: User account menu
it: Menu profilo utente
