Fitbit (8.x-1.0-alpha6) - en to da translation catalogue (25 entries)

en: Image size
da: Billedstørrelse

en: Value
da: Værdi

en: Age
da: Alder

en: Date
da: Dato

en: Country
da: Land

en: Weight
da: Vægt

en: Height
da: Højde

en: 1 day
da: 1 dag

en: End date
da: Slutdato

en: Full name
da: Fulde navn

en: Gender
da: Køn

en: Display name
da: Display

en: Period
da: Periode

en: Timezone
da: Tidszone

en: 1 week
da: 1 uge

en: Distance
da: Afstand

en: Date range
da: Datointerval

en: About
da: Om

en: Metric
da: Metrisk

en: Steps
da: Trin

en: 7 days
da: 7 dage

en: exposed
da: blotlagt

en: Date type
da: Datotype

en: 30 days
da: 30 dage

en: Date of birth
da: Fødsesdato
