Fitbit (8.x-1.0-alpha7) - en to de translation catalogue (34 entries)

en: Image size
de: Bildgröße

en: Value
de: Wert

en: Age
de: Alter

en: Date
de: Datum

en: Country
de: Land

en: Weight
de: Gewichtung

en: Member since
de: Mitglied seit

en: Height
de: Höhe

en: 1 day
de: 1 Tag

en: 3 months
de: 3 Monate

en: 6 months
de: 6 Monate

en: 1 year
de: 1 Jahr

en: End date
de: Enddatum

en: Full name
de: Vollständiger Name

en: Gender
de: Geschlecht

en: Display name
de: Angezeigter Name

en: Period
de: Periode

en: 1 month
de: 1 Monat

en: Timezone
de: Zeitzone

en: 1 week
de: 1 Woche

en: Distance
de: Entfernung

en: Date range
de: Zeitspanne

en: Elevation
de: Höhe

en: About
de: Über

en: Metric
de: Metrisch

en: Steps
de: Arbeitsschritte

en: 7 days
de: 7 Tage

en: User id
de: Benutzer-ID

en: exposed
de: hervorgehoben

en: Date type
de: Datumstyp

en: 30 days
de: 30 Tage

en: Date of birth
de: Geburtsdatum

en: Client secret
de: Client-Geheimnis

en: Default (100px)
de: Standard (100px)
