Fits for Drupal (8.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Description
id: Deskripsi

en: Image
id: Gambar

en: Custom
id: Tersuai

en: Caption
id: Keterangan

en: Document
id: Dokumen

en: Audio file
id: File Audio

en: About
id: Tentang

en: Video file
id: File Video

en: Media library
id: Perpustakaan media

en: Large (480×480)
id: Besar (480x480)

en: Medium (220×220)
id: Sedang (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
id: Mini (100x100)

en: Use local images for reusable media.
id: Gunakan gambar lokal untuk media yang dapat digunakan kembali.

en: A locally hosted audio file.
id: File audio yang dihosting secara lokal.

en: A locally hosted video file.
id: File video yang dihosting secara lokal.
