Fits for Drupal (8.x-1.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (13 entries)

en: Description
ro: Descriere

en: Image
ro: Imagine

en: Custom
ro: Personalizat

en: Caption
ro: Legendă

en: Audio file
ro: Fișier audio

en: About
ro: Despre

en: Video file
ro: Fișier video

en: Large (480×480)
ro: Mare (480×480)

en: Medium (220×220)
ro: Mediu (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
ro: Miniatură (100×100)

en: Use local images for reusable media.
ro: Utilizați imagini locale pentru suporturi reutilizabile.

en: A locally hosted audio file.
ro: Un fișier audio găzduit local

en: A locally hosted video file.
ro: Un fișier video găzduit local.
