Fits for Drupal (8.x-1.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (22 entries)

en: Description
uk: Опис

en: Image
uk: Зображення

en: Audio
uk: Звук

en: Custom
uk: Власний

en: Caption
uk: Підпис

en: Video
uk: Відео

en: Document
uk: Документ

en: Alt Text
uk: Альтернативний текст

en: Audio file
uk: Файл звуку

en: About
uk: Про модуль

en: custom
uk: інший

en: Video file
uk: Відеофайл

en: Chapters
uk: Частини

en: Poster Image
uk: Постер

en: Media library
uk: Медіатека

en: Large (480×480)
uk: Великий (480×480)

en: Medium (220×220)
uk: Середній (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
uk: Мініатюра (100×100)

en: Use local images for reusable media.
uk: Використовувати локальні зображення для багаторазових медіа.

en: A locally hosted audio file.
uk: Локально розміщуваний аудіофайл.

en: A locally hosted video file.
uk: Локально розміщуваний відеофайл.

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
uk: Викладений файл чи документ, наприклад PDF.
