Fits for Drupal (8.x-1.1-alpha1) - en to pl translation catalogue (18 entries)

en: Description
pl: Opis

en: Image
pl: Obraz

en: Custom
pl: Własne

en: Caption
pl: Podpis

en: Video
pl: Wideo

en: Document
pl: Dokument

en: Audio file
pl: Plik Audio

en: About
pl: O stronie

en: custom
pl: niestandardowy

en: Video file
pl: Plik Video

en: Media library
pl: Biblioteka mediów

en: Large (480×480)
pl: Duży (480×480)

en: Medium (220×220)
pl: Średni (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
pl: Mały (100×100)

en: Use local images for reusable media.
pl: Wykorzystuje lokalne obrazy w mediach wielokrotnego użytku.

en: A locally hosted audio file.
pl: Przechowywany lokalnie plik audio.

en: A locally hosted video file.
pl: Przechowywany lokalnie plik video.

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
pl: Wysłany plik lub dokument, taki jak PDF.
