Fits for Drupal (8.x-1.1-alpha4) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Image
hi: चित्र

en: Audio
hi: आवाज

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Video
hi: वीडियो

en: Document
hi: दस्तावेज़

en: About
hi: के बारे में

en: Large (480×480)
hi: बड़ा (480 × 480)

en: Medium (220×220)
hi: मध्यम (220 × 220)

en: Thumbnail (100×100)
hi: थंबनेल (100 × 100)

en: A locally hosted audio file.
hi: एक स्थानीय रूप से होस्ट की गई ऑडियो फ़ाइल।

en: A locally hosted video file.
hi: एक स्थानीय रूप से होस्ट की गई वीडियो फ़ाइल।

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
hi: एक अपलोड की गई फ़ाइल या दस्तावेज़, जैसे कि पीडीएफ।
