Fits for Drupal (8.x-1.1-alpha4) - en to ru translation catalogue (15 entries)

en: Image
ru: Изображение

en: Audio
ru: Аудио

en: Custom
ru: Собственная

en: Video
ru: Видео

en: Document
ru: Документ

en: About
ru: Информация

en: custom
ru: дополнительный

en: Media library
ru: Медиа-библиотека

en: Large (480×480)
ru: Большой (480×480)

en: Medium (220×220)
ru: Средний (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
ru: Миниатюра (100×100)

en: Use local images for reusable media.
ru: Используйте локальные изображения для используемых повторно медиа.

en: A locally hosted audio file.
ru: Локально размещаемый аудиофайл.

en: A locally hosted video file.
ru: Локально размещаемый видеофайл.

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
ru: Загруженный файл или документ, такой как PDF.
