Fits for Drupal (8.x-1.1-alpha1) - en to sv translation catalogue (22 entries)

en: Description
sv: Beskrivning

en: Image
sv: Bild

en: Audio
sv: Ljud

en: Custom
sv: Anpassad

en: Caption
sv: Bildtext

en: Document
sv: Dokument

en: Alt Text
sv: Alt text

en: Audio file
sv: Ljudfil

en: About
sv: Om

en: custom
sv: anpassad

en: Video file
sv: Videofil

en: Chapters
sv: Kapitel

en: An <em>Image</em> file is a still visual.
sv: En <em>Bild</em>-fil är en stillbilld.

en: An <em>Audio</em> file is a sound recording.
sv: En <em>Ljud</em>-fil är en inspelning av ljud.

en: Media library
sv: Mediabibliotek

en: Large (480×480)
sv: Stor (480×480)

en: Medium (220×220)
sv: Mellan (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
sv: Miniatyr (100×100)

en: Use local images for reusable media.
sv: Använd lokala bilder för återanvändbara media.

en: A locally hosted audio file.
sv: En lokalt lagrad ljudfil.

en: A locally hosted video file.
sv: En lokalt lagrad videofil.

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
sv: En uppladdad fil eller ett dokument, exempelvis en PDF.
